Polar fleece

Takto jsou obecně nazývány všechny počesané pleteniny ze syntetických vláken, které byly vytvořeny jako mnohem levnější náhrada oděvních textilií z přírodních vláken, ze kterých byly (a jsou) vyráběny oděvy s vysokými tepelně-izolačními vlastnostmi. Klasickým příkladem jsou vlněné výrobky. Tyto materiály však patří do nejvyšších cenových skupin. I přes téměř dokonalé finální úpravy je velkou nevýhodou vlněných výrobků náročnost údržby. Zde dostávají prostor výrobky ze syntetických vláken, jejichž údržba je velice snadná a životnost (stabilita vzhledu a vlastností) velmi dlouhá. Syntetické počesané pleteniny – POLAR FLEECE – si získaly na trhu svou stálou pozici právě pro svoje skvělé tepelně-izolační vlastnosti, nízkou cenu, vynikající stálobarevnost a velkou pevnost, snadnou údržbu a nízkou hmotnost finálních výrobků.

Díky naší dlouholeté specializaci na zajišťování výroby mnoha druhů POLAR FLEECE s antipilingovou úpravou různých úrovní a druhů, jsme vám nyní schopni nabídnout v ČR nejširší sortiment těchto kvalit v nepřeberném počtu moderních barev . Tyto POLAR FLEECE se dělí podle kvality použitých nití, různých druhů konečných úprav a gramáže hotové látky.

Výběr začíná u nejlevnějších variant POLAR FLEECE z filamentových přízí (při výrobě je použito nekonečné vlákno DTY a FDY), to je látek PRIMAPOLAR a MULTIPOLAR, pokračuje přes dražší a jemnější kvality z míchaných střižových vláken – SOFTPOLAR až k dnes nejpopulárnějším MICROFLEECE z mikrovláken s názvy MICROPOLAR, MICROTEC a MICROMOSS, které zaručují výrobkům tolik požadované funkční vlastnosti. Nejluxusnější řadu tvoří fleece z dutých a podélně tvarovaných vláken THERMAL-TEC, s registrovanou značkou THERMO-IFE, jejíž výhradním zástupcem v ČR a SR je naše firma.

Vzhledem k našim dlouhodobým kontaktům s dodavateli dokážeme splnit i speciální požadavky na barvu, potisk, vytlačení firemního loga laserovou technologií apod. a zajistit dovoz jakéhokoliv materiálu dle vašeho přání.

Je dobré vědět, že název POLAR FLEECE je obecně používaný název pro mnoho různě funkčních a různě kvalitních látek. Existuje nepřeberné množství záměrně podobných kvalit tak, aby se mnohdy prodával „dojem“ místo skutečné technicky definované reality látky, v podobě přesného složení, gramáže,druhu povrchové úpravy a použitých vláken. Orientujte se ve věci složení a garance funkčních vlastností látek u svých dodavatelů!!!